EXTRA 10% NA POWITANIE

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

×

TOP 5 - RANKING PLECAKÓW TURYSTYCZNYCH


Plecaki turystyczne to doskonały sposób na spakowanie naszego bagażu podczas krótkich wyjazdów rekreacyjnych. Gdy tydzień zmierza ku końcowi, a my planujemy 1-2 dniową wycieczkę za miasto, warto pomyśleć o doborze odpowiedniego plecaka weekendowego. Poniżej prezentujemy ranking najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Klientów plecaków o małej i średniej pojemności.  


5.
Plecak Deuter Aircontact 40+10 SL

deuter-aircontactdeuter-aircontact

Ulubiony model Pań kochających piesze, górskie wyprawy. Deuter dostosował ten plecak do kobiecej sylwetki przede wszystkim poprzez węższą konstrukcję stelaża. No i oczywiście szeroko rozumiana wygoda! 40-litrowy gabaryt na plecach kobiety nie będzie stanowił żadnego problemu Miękka pianka otulająca plecy oraz możliwość regulowania w pionie pasów nośnych są tego gwarancją. Czerwień z fioletem na naszym plecaku trekkingowym doskonale wkomponuje się w krajobraz Bieszczad, czy Jury.

 4.
Plecak Deuter AC Lite 18

deuter-ac-litedeuter-ac-lite

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje zdecydowanie mniejszy plecak – model AC Lite 18. Kiedy najchętniej jest on wykorzystywany przez Klientów? Zawsze, gdy aktywność wiąże się z dużym wysiłkiem. Wszystko za sprawą systemu Aircomfort, jaki został tutaj zastosowany. Specjalna siatka zapewnia przestrzeń pomiędzy naszymi plecaki, a samym plecakiem. W ciepłe dni możemy zapomnieć o niekomfortowym pocie na plecach. Z doświadczenia wiemy, że Klienci najczęściej używają modelu AC Lite jako plecaka rowerowego. Plecaki rowerowe towarzyszą nam dziś nie tylko w wolne dni, ale również na co dzień, w drodze do pracy, czy na uczelnię.

 3.
Plecak Deuter Freerider 26

deuter-freeriderdeuter-freerider

Na trzecim miejscu naszego rankingu znalazł się ulubieniec miłośników sportów zimowych - plecak zimowy Deuter z serii Freerider. Poza kwestią funkcjonalną Klienci bardzo chwalą sobie jego wygląd. Narty, snowboard, rakiety śnieżne...Aż trudno uwierzyć, że ten stosunkowo mały model plecaka jest w stanie pomóc nam z tym wszystkim. Jak na plecak turystyczny Deuter'a przystało, tutaj również zastosowano innowacyjny system nośny. Plecy wentylowane są wzdłuż linii kręgosłupa kanałem chłodzącym otoczonym miękką gąbką. Wszystko po to by, nic nie odwracało naszej uwagi od pięknych, białych stoków narciarskich. A już na pewno nie niewygodny plecak!

 2.
Plecak Deuter Trans Alpine 30

deuter-trans-alpine-30deuter-trans-alpine-30

Na podium znalazł się również plecak rowerowy Trans Alpine. Od razu widać, jak Polacy kochają turystykę rowerową. Optymalna pojemność tego modelu sprawia, że sprawdza się on podczas wycieczki rowerowej w pobliskie lasy, jak i w drodze do pracy. Plecak rowerowy Trans Alpine wyposażono w dwa gąbczaste pasy chroniące nasze plecy oraz zabezpieczenie z siatki na pasie biodrowym. Każdy, kto miał okazję przetestować ten model na sobie wie, co w praktyce oznaczają „wentylowane plecy” i „skuteczne odprowadzanie wilgoci”.

 1.
Plecak Deuter Futura 28

deuter-futura-28deuter-futura-28

Pierwsze miejsce rankingu to niezmiennie, od wielu sezonów, plecak turystyczny Futura 28. Klienci bardzo cenią tą serią za jej uniwersalność oraz bardzo dobry stosunek jakości produktu do jego ceny. Plecaki z serii Futura wykorzystywane są jako plecaki trekkingowe, rowerowe, czy do użytku codziennego (w przypadku małych pojemności). System nośny oparty na siatce, czy gąbczasty pas biodrowy, znalazły duże uznanie pośród Klientów. 

Co zatem najważniejsze przy wyborze plecaka? Ważne, by rozpocząć od określenia celu, w jakim chcemy nabyć plecak. Czy chcemy używać go podczas ferii zimowych, czy ma nam towarzyszyć na rowerze, a może czy po prostu ma to być plecak uniwersalny, sprawdzający się w wielu sytuacjach. Wiedząc to, będzie nam łatwo określić pojemność oraz serię plecaków, na którą musimy zwrócić uwagę. Kolejnym ważnym elementem jest system nośny. Dobre plecaki trekkingowe, czy plecaki rowerowe wyposażone są w innowacyjne systemy, które niezwykle podnoszą komfort użytkowania. Na koniec pozostawmy kwestię wizualną. Nie najważniejszą, ale przecież każdy chce mieć plecak turystyczny, który będzie mu się podobał...

Sprawdź całą kolekcję plecaków turystycznych w ROYALPOINT